wtorek, 29 października 2013

Beauty Secrets: Jak optycznie powiększyć usta

2 komentarze:
 

Duże, pełne i gładkie usta są zawsze modne. Nic, tak jak one, nie pobudza męskich zmysłów.
Możesz mieć pełne i ponętne wargi bez ingerencji chirurga plastycznego. Wystarczy zastosować kilka sztuczek, by Twoje usta stały się magnesem przyciągającym spojrzenia.
Modelowanie kształtu ust działa na podobnej zasadzie co modelowanie konturów twarzy. Ciemniejsze pomniejsza, jaśniejsze powiększa.

Oto jak to zrobić:

1. Rozprowadź korektor wokół ust. Możesz użyć do tego celu również odbijającego światło fluidu. Powiększy on optycznie usta.


2. Konturówką zbliżoną kolorem do Twoich ust obrysuj usta. Nieznacznie możesz wyjechać poza ich kontur. Rozetrzyj konturówkę delikatnie pędzelkiem pozostawiając jaśniejsza przestrzeń na centralnych częściach ust.


3. Teraz czas na szminkę. Wybierz taką, której odcień będzie z kolei o 2 tony jaśniejszy od Twojego koloru ust. Wypełnij nią usta, ale nie całe, a jedynie jaśniejsze przestrzenie.


4. Na koniec użyj jasnego błyszczyka do wypełnienia i scalenia całości.


5. Aby usta wydawały się optycznie większe dobrze, aby pod dolną wargą tworzył się cień. Cień ten możemy zrobić za pomocą brązowej, miękkiej kredki do oczu.


2 komentarze:

 1. Wiem, mam szczęście. Mam duże, naprawdę ładne usta. Nie rozumiem tylko dlaczego ostatnio co druga kobieta chce mieć większe niż swoje naturalne, nawet jeśli nie pasuje to do jej twarzy. Korektor i kredka ponad linią ust wygląda po prostu groteskowo! Okropny efekt..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Gosiu,
   Owszem nieroztarty korektor bądź kredka ponad linią ust wygląda groteskowo, ale jeżeli to wszystko ładnie rozetrzemy, korektor/kredka jest właściwie niewidoczna.
   Jak głosi stara zasada, która sprawdza się w różnych przypadkach: "ciemniejsze pomniejsza, jaśniejsze powiększa" tak jest właśnie z trickiem z korektorem/kredką nad górną linią ust, która naprawdę działa jeżeli jest dobrze wykonana :)

   Usuń

 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff